Informācija Skola šodien Skolotāji Skolēni Bibliotēka Vēsture Arhīvs Pa jokam

Bibliotēka

 
  

     Darba laiks

    Jaunās grāmatas

     Mācību grāmatas

     Periodiskie izdevumi

     Piedāvājums

     Katalogs

     Novadpētniecība 

 


 

Jaunās grāmatas bibliotēkā

 

Krisps, Dens. Tikai ne Aivija Pokita!
Kontinents, [2015]. 324 lpp.Aivija Pokita ir staigājoša katastrofa. Viss, kam viņa pieduras, tiek ierauts neganti postošos piedzīvojumos – arī neparasti milzīgs zaigojošs briljants, kurš nonāk tieši Aivijas rokās. Tagad viņa pati ir kļuvusi par postošu piedzīvojumu…
Drūmi dīvains un raganiski aizraujošs stāsts par apburošu meiteni, kura nejauši tiek iesaistīta krāpnieciskā shēmā un nonāk spokaina darījuma pašā sirdī.

 


Patersons, Džeimss. Pamatskola: dabūjiet mani prom no šejienes!
Zvaigzne ABC, 2015. 25
7 lpp.

 

  Šī ir otrā grāmata par Reifu Kačedorianu - zēnu, kuram 6.klases izaicinājumi jau ir aiz muguras un tagad visam vajadzētu būt lieliski. Taču dzīve ir neparedzama. . Bet šis jaunais septītās klases gads sāk uzdot āķīgus jautājumus un skaidras atbildes nesniedz.
Vai atriebība patiešām ir salda? Vai sāncensība ir dzinējspēks vai - gluži otrādi - sprungulis riteņos? Vai klusēt nozīmē saudzēt vai tomēr melot? Cik soļu ir starp draudzību, nodevību un nelietību? Pēc kā garšo īstā dzīve un kā tad galu galā lai sāk dzīvot pa īstam?


Miņjē, Bernārs. Aplī
Zvaigzne ABC, 2015.
525, [2] lpp.

 

Nakts. Spoži apgaismotā baseinā peld lelles. Visā mājā deg gaisma, skan Mālera mūzika, un vannā zem ūdens atrodas nama saimniece – elitārās Marsakas koledžas pasniedzēja Klēra Dimāra. Par slepkavību uz karstām pēdām tiek arestēts Igo, viens no Klēras studentiem, puisis, ar kuru viņai ir bijušas tuvas attiecības. Slepkavas medības izvēršas nežēlīgā spēlē, kurā ir daudz vairāk spēlētāju, nekā sākumā licies...
 


   55 aizraujoši stāstiņi
Zvaigzne ABC, 2015. 116 lpp

 

Grāmata ved lasītāju aizraujošā ceļojumā cauri visai pasaulei un dažādiem laikiem. Āfrikas džungļos, Ķīnas kalnienēs, Kanādas sniegotajos klajumos un Amerikas lielpilsētu labirintos stāstu varoņi iesaistīsies dīvainos, dažkārt biedējošos, apbrīnojamos un reizēm arī smieklīgos piedzīvojumos.
Notikumi risinās gan mūsdienās, gan pagājušajā gadsimtā, gan tālajos viduslaikos. Daudzi izstāstītie atgadījumi notikuši īstenībā, taču daži liekas pavisam neticami. Bet vai tāpēc neiespējami? Tas lasītājam jāizšķir pašam.


Parvela, Timo Ella un draugi
Zvaigzne ABC, 2015. 139, [3] lpp.

 


  “Mani sauc Ella. Es dzīvoju Somijā un mācos pirmajā klasē. Mums ir jauka klase un jauks skolotājs, lai arī reizēm viņš uzvedas dīvaini. Šajā grāmatā aprakstīts, cik jautri mums bija baseinā, kā gājām uz teātri un pēc tam paši kļuvām par aktieriem, kā iesprūdām autobusa sēdekļos un dabūjām aplūkot īstu mūmiju, kā nobijāmies no spārnotā sniega leoparda un pēkšņi sapratām, ko nozīmē vārds ĀGĪLAP, un vēl daudz kas cits. Es gribu, lai jūs noteikti izlasāt šo grāmatu, jo tikai tad jūs apjautīsiet, cik aizraujoši ir apgūt vispārējo izglītību!”